Malé lásky cover

MARKIZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Takto to vyzerá na pôrodnej sále: Spolu s nami uvidíte všetko

26. 02 2020 13:30 | lch
Malé lásky
Malé lásky

Sledujte s nami pôrody priamo v pôrodnej sále.

V utorok štartuje nová reality šou Malé lásky, ktorá bude mapovať príchod detí na svet. Odvážne budúce maminky sa podelia o tie najintímnejšie zážitky, ktoré väčšinou ostávajú iba v rodinnom albume. Šou Malé lásky sa nakrúcala vo Fakultnej nemocnici v Plzni, kde bolo rozmiestnených až 35 kamier.

Na čele gynekologickej kliniky stojí prednosta Doc. MUDr. Zdeněk Novotný, ktorý v tejto nemocnici pracuje od svojej promócie. „Divák uvidí to, ako to na klinike v skutočnosti funguje." Prvá reakcia na natáčanie na klinike bola rozpačitá, no po čase si Zdeněk uvedomil, že takto môžu ukázať ľuďom, v čom spočíva ich práca.

MUDR_Novotný_Zdeněk_edited.jpg
Foto: TV NOVA
 

„Náš odbor je dosť intímny a dotýka sa nielen tela, ale aj intímnych záležitostí v živote ženy. Chceli sme ukázať, že by nemala byť žiadna snaha o domáce pôrody, ktoré považujeme za vysoko rizikové. Chceli sme ukázať, že nie je žiaden dôvod, aby sa ženy báli pôrodnice a chceli sme upozorniť na to, že u nás majú osobitný prístup."

Zdeněk a jeho tím neustále dostávajú odkazy od mamičiek, ktoré na kliniku posielajú fotografie svojich ratolestí a správy, ako sa im darí. „To vždy poteší. Emócie sú tu stále, aj keď túto prácu robíme už dlho. A myslím, že to bude v tomto projekte aj vidno."

Malé lásky sledujte na Markíze od utorka, 3. marca!

Upútavka

 
Malé lásky - v utorok, 19. mája, o 22.25!
Sledujte celé epizody na